Regulamin sklepu internetowego

Właścicielem sklepu internetowego www.ekspresylumar.pl i sprzedawcą artykułów w nim oferowanych jest firma Lumar Łukasz Bednarczyk z siedzibą w Łodzi ul. Pustynna 28 filia 91-070 Łódź ul. Legionów 71/73, NIP: 725-182-96-27.

Firma Lumar prowadzi sprzedaż produktów za pomocą sklepu internetowego dostępnego pod adresem http://www.ekspresylumar.pl

 

Adres korespondencyjny:

 

Lumar

91-070 Łódź 
ul. Legionów 71/73 
tel. 42 674-00-21, 512-344-818
e-mail: 
serwis@ekspresylumar.pl


Warunki dokonywania zakupów.


Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe złożenie zamówienia na stronach sklepu, wybór formy płatności i sposobu przesłania wybranego produktu bądź produktów.W celu złożenia zamówienia należy wypełnić formularz zamówienia zamieszczony na stronie internetowej sklepu. Po złożeniu zamówienia do Kupującego zostaje przesłana e-mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu.Kupujący zobowiązany jest do podania prawidłowych oraz pełnych danych osobowych.Zamówienia można przesyłać za pośrednictwem strony internetowej Sklepu lub dokonać ich telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. +48 512 344 818. Formularze nieprawidłowo wypełnione nie stanowią zamówienia i nie będą realizowane.

 

Realizacja zakupów.


Realizacja zamówienia następuje w ciągu 24h, jednakże w wyjątkowych sytuacjach zastrzegamy sobie prawo do przedłużenia czasu wysyłki, o których klient zostanie powiadomiony e-mailem lub telefonicznie.Wszystkie ceny nowych produktów podawane w sklepie www.ekspresylumar.pl są cenami wyrażonymi w złotych polskich (PLN) i zawierają podatek VAT. W przypadku ekspresów używanych wystawiamy fakturę VAT MARŻA. Sklep zastrzega sobie prawo zmiany cen oferowanych produktów oraz prawo wycofania niektórych produktów ze sprzedaży bez podania przyczyny. W przypadku zmiany ceny po złożeniu zamówienia, Sklep poinformuje Klienta           o zaistniałej sytuacji najpóźniej w chwili potwierdzenia zamówienia. W przypadku braku akceptacji przez Klienta nowej ceny zamówienie zostaje anulowane. W każdej paczce z zamówieniem wysyłany jest dokument poświadczający zakup (paragon lub faktura).Zdjęcia produktów zamieszczonych w sklepie internetowym mogą nieznacznie różnić się od rzeczywistego wizerunku artykułu znajdującego się w sprzedaży.Wysyłka towaru odbywa się za pośrednictwem poczty polskiej lub firmy kurierskiej.Przekazanie towaru następuje po zaksięgowaniu przelewu a w przypadku płatności gotówką przy odbiorze. Istnieje możliwość odbioru towaru osobiście w filii firmy (w godzinach 9:00 – 16:00). Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki określone na stronie sklepu.


Reklamacje i gwarancje.


Wszystkie nowe ekspresy dostępne w sklepie objęte są 24 miesięczną gwarancją. Gwarancji udziela jedyny oficjalny importer ekspresów do kawy marki jura na Polskę firma Jura 
Poland. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, a w szczególności powstałych         w wyniku nieprawidłowego użytkowania (niezgodnego z  przeznaczeniem) oraz wskutek naturalnego zużycia materiału. Szczegóły w zakładce serwis gwarancyjny. Ekspresy używane są objęte gwarancją udzieloną przez firmę Lumar. Szczegóły zawarte w opisie produktu oraz           w zakładce serwis pogwarancyjny.Podczas odbioru towaru Kupujący jest zobowiązany do dokładnego sprawdzenia czy opakowanie nie jest naruszone i czy jego stan nie budzi zastrzeżeń. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń Kupujący powinien spisać z pracownikiem firmy kurierskiej protokół szkody, który będzie zawierał: datę, godzinę doręczenia oraz opis uszkodzeń lub braków. Jeżeli uszkodzenie zostanie zauważone po odjeździe kuriera należy skontaktować się     z firmą kurierską (telefon znajduje się na liście przewozowym) i zażądać ponownego przyjazdu kuriera w celu spisania protokołu. Jedynie poprawnie spisany protokół uszkodzenia umożliwi wymianę sprzętu na nowy lub uzyskanie odszkodowania. PRZYJĘCIE PRZESYŁKI BEZ ZASTRZEŻEŃ POWODUJE WYGAŚNIĘCIE ROSZCZEŃ Z TYTUŁU USZKODZENIA TOWARU. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.Koszty, związane   z odesłaniem towaru reklamowanego ponosi Kupujący. W przypadku uznania reklamacji towar jest odsyłany na koszt sklepu, jeżeli reklamacja nie zostanie uznana - klient ponosi koszty wysyłki w obie strony. Do odsyłanego towaru należy dołączyć paragon lub fakturę oraz informację o wadzie produktu. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od ich wpłynięcia. Zamawiający ma prawo, żądać doprowadzenia reklamowanego produktu (-ów) do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę. Jeżeli www.ekspresylumar.pl nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy.Zwroty.


Zamawiający może zrezygnować z towaru zakupionego w sklepie bez podania przyczyn, w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki tylko wtedy, gdy towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony i znajduje się w oryginalnym opakowaniu, nie odpieczętowanym. Towar należy zwrócić wraz z dowodem zakupu. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi. Należna kwota zostanie zwrócona po otrzymaniu i sprawdzeniu zawartości przesyłki     w ciągu 7 dni roboczych przelewem bankowym na konto podane przez kupującego. 

 

Zasady wysyłki i zamówionego towaru: 

 

Dostawy są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu otrzymania potwierdzenia wpływu płatności. Towar wysyłany jest na terenie Polski Kurierem lub Pocztą Polską. 
Opłaty za opakowanie są wliczone w koszty wysyłki. Koszty transportu mogą ulec zmianie ze względu na wagę przesyłki lub ilość zamówionych towarów. Zalecamy zakup kilka produktów w jednym koszyku by uniknąć powielania kosztów transportu. Nie możemy grupować dwóch osobnych zamówień dlatego koszty wysyłki są doliczane do każdego zamówienia osobno.

Towar do wysyłki jest odpowiednio opakowany i zabezpieczony. 
Standardowo paczka zaklejona jest firmową taśmą z naszym logo. 
Prosimy o sprawdzenie przy otrzymaniu przesyłki, czy nie została naruszona podczas transportu.

 

Stan realizacji zamówienia i przesyłki

Możesz na bieżąco sprawdzić status realizacji zamówienia:

 

Postanowienia końcowe.


www.ekspresylumar.pl zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z polityką danych osobowych RODO:

https://ekspresylumar.pl/content/10-polityka-bezpieczenstwa-cookies-i-rodo